A fost odata, ca niciodata…si asta pentru ca sunt unele povesti care nu pot incepe decat asa. Iar mai departe, urmeaza multe fotografii, pentru ca altfel ar fi mult prea multe lucruri de spus.
As putea sa incep cu prima noastra intalnire, in care Alex si Paula imi povesteau despre nunta lor de vis. Sau de poveste…oricare varianta e buna! Era vorba despre o poiana magica, undeva departe de agitatia orasului, in mijlocul unui muzeu de sculptura. Despre o nunta sub cerul liber – fara vreo solutie de backup elaborata. Stiti….in caz de ploaie de exemplu. Acoperisul ar fi fost vreo 3-4 nuci batrani. Nuci care, indiferent de e ploaie sau soare, n-au mai vazut asa ceva de cand sunt ei. Si sunt de muuuulta vreme! Mai apoi, fiindca si Alex si Paula sunt artisti, era vorba despre o multime de detalii senzationale. Intelegeti asadar de ce la acea intalnire am ascultat mai mult decat am vorbit. As fi vrut sa fotografiez acel vis a doua zi, nu peste cateva luni.
Dar zilele si lunile au trecut repede, si va spun doar concluzia: Alex si Paula fac parte din acea categorie de oameni care pot, si stiu cum sa-si aduca visele la realitate!